Lütfen bekleyin..
  İran sınırında askerin açtığı ateş sonucu ölen Nurettin Karakoç cinayeti için emri veren kaçakçı şefi ile askerler arasındaki telefon görüşmeleri ortaya çıktı.
  Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 3 liderinin İsrail'in düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.
  PKK Lideri Abdullah Öcalan ile AKP Hükümeti arasında devam eden ve 1 Eylül itibariyle somut bir hale bürünmesi beklenen çözüm ve müzakere süreci devam ederken Lice’de başlayan gerginlik, çatışma ve ölüm haberlerinin gelmesiyle tırmanışa geçti.
  Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin talimatı ile biri Zirevani Şengal Kuvvetleri Komutanı, diğeri Şengal Asayiş Komutanı iki Peşmerge komutanı görevden alındı. Görevinden alınan komutanların askeri mahkemede yargılanacakları belirtiliyor.
  Geçen hafta sonu Irak'ta Kürt liderlerle görüşen Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in Kürtler'e askeri malzeme yardımı yapacağı sözünü vermesinin ardından bu malzemelerin çoğunun kullanılacak durumda olmadığı ortaya çıktı.
  IŞİD’e karşı savaşan Kürtler'e silah göndermeye hazırlandığı şu günlerde, 1'inci Devlet Kanalı ARD, "Kürtlere ne kadar güvenilir" başlığı altında Beyrut Heinrich-Böll-Vakfı Başkanı Politika uzmanı Bente Scheller ile Irak’taki duruma ilişkin röportaj yayın
  Uzun yıllar Büyük Birlik Partisi saflarında aktif siyaset yapan, 24. Dönem Diyar..
  PKK'nin 'listeden' çıkarılması için başlatılan kampanya sürüyor..
  Irak Şam İslam Devleti örgütünden kaçarak Silopi'ye gelen Yezidi mülteciler,..
  bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=